0

Dostanie 8 mld dolarów odszkodowania bo … urosły mu piersi. Popularna firma kosmetyczna skazana przez sąd

Share

To nie żart! Ława przysięgłych w stanie Filadelfia zdecydowała o zasądzeniu kary 8 mld dolarów odszkodowania mieszkańcowi stanu Maryland. Wszystko przez używanie produktów firmy Johnson & Johnson, przez które, jak stwierdzono, urosły mu piersi.

Nickolas Muray twierdził w swoim pozwie, że jako dziecko w latach 2003-2008 zażywał preparat Risperdal, stosowany w leczeniu schizofrenii i zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, jednak środek miał efekt uboczny, powiększenie tkanki gruczołu mlekowego – czytamy w Wall Street Journal.

Według mężczyzny, który pozwał firmę, ta miała wiedzę, że produkt może wywołać takie skutki, jednak nie informowała o tym lekarzy.

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w 2015 roku, kiedy to firma została zobowiązana do wypłaty odszkodowania w wysokości 1,75 mln dolarów. Muray złożył jednak apelację, uznając, że kwota jest zdecydowanie za niska. Według nowego wyroku otrzyma łączną kwotę 8 mld dolarów!

Przedstawiciele firmy Johnson & Johnson, co było do przewidzenia, nie zgadzają się z decyzją sądu i już zapowiadają odwołanie. Ich zdaniem, maksymalna kwota jaka może być zasądzona to 680 tysięcy dolarów.

Źródło: Wall Street Journal