0

Dr Bartosiak: Mamy szansę na ZŁAMANIE imperium rosyjskiego [WIDEO]

Share

Od dwóch tygodni, po wielkim zwycięstwie armii ukraińskiej pod Kijowem, zarysowała się największa od 300 lat szansa na złamanie imperium rosyjskiego – stwierdził dr Jacek Bartosiak podczas konferencji pt. „Bezpieczeństwo UE w cieniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę”.

Zdaniem eksperta, członka think tanku „Strategy & Future” Rosjanie prowadzą wojnę w taki sposób, iż istnieje możliwość całkowitej likwidacji jej potęgi.

Planem maksymalnym jest zwycięstwo Ukrainy, przez co rozumiem odzyskanie Krymu i Donbasu, i w ogóle zniszczenie wojsk lądowych Federacji Rosyjskiej, bo Rosjanie najwyraźniej chcą rozegrać ten mecz do końca, zatem proszą się o to, żeby zostać zniszczeni do końca – stwierdził.

Według dr Jacka Bartosiaka przed całym światem stoi szansa kompletnej zmiany sił i układu. Polska może wyjść z tego bardzo korzystnie.

To nie będzie proste, ale wydaje się, że po raz pierwszy od niepamiętnych czasów Amerykanie poczuli, że to jest możliwe, a to oni są podstawą operacyjną, jeśli idzie o dostarczanie broni i wsparcie Ukrainy, bo przecież Francuzi i Niemcy nie chcieliby takiego zwycięstwa. (…) Dla Polski to niebagatelna szansa – dodał.

Źródło: Youtube.com/PatrykJaki