0

Dr Basiukiewicz bezlitośnie o koronaszaleństwie: „To były potężne, gwałcące człowieka ruchy…”

Share

Nawet jeśli ta choroba jest stosunkowo groźna, to zostały podjęte zupełnie nadmiarowe, nadzwyczajne działania – twierdzi doktor Paweł Basiukiewicz, otwarty krytyk decyzji podejmowanych przez Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego.

Dr Basiukiewicz w rozmowie z „Najwyższym Czasem” odnosił się między innymi do tematu masowych ukłuć Polaków. Jak stwierdził, naszego społeczeństwa nie można nazywać antyszczepionkowcami.

Polacy nie są narodem antyszczepionkowców. Trzeba to podkreślić. Trzeba również oddzielić stosunek do szczepień w ogóle od stosunku do tego konkretnego szczepienia przeciw COVID-19. Obecne nastawienie do szczepień wiąże się z tym, że cała ta historia z COVID-em od początku budzi pewne podejrzenia. Wiele osób patrzy na to trochę spod oka, wydaje się to dziwne – mówił Paweł Basiukiewicz w rozmowie z Adamem Pazio.

Ekspert bardzo dobitnie określił działania rządu Mateusza Morawieckiego w „walce” z koronasytuacją. Jego zdaniem, działania były, mówiąć łagodnie, bezsensowne i uderzające w społeczeństwo.

Doprowadziły do licznych bankructw. Przeorały społeczeństwo. Widzimy pojawiające się zmiany cywilizacyjne, które przecież nie zostały wywołane chorobą, lecz – co widać gołym okiem – nieadekwatnymi i naruszającymi godność i wolność reakcjami na nią. Trudno dziwić się ludziom, którzy nie chcą iść dalej w tę samą narrację. Odebrano im wolność, kazano zasłonić twarze, wypędzono dzieci ze szkół, zabroniono dostępu do służby zdrowia. To były potężne, gwałcące człowieka ruchy – podkreślił.

Źródło: Najwyższy Czas / NCzas.com