3

Dr Basiukiewicz miażdży na antenie Polsat News: „Znieść kwarantannę! Zmienić zasady izolacji!” [WIDEO]

Share

Sama liczba 700 niewiele nam mówi, bo nie wiemy ile z tych zgonów było spowodowanych koronawirusem, a ile innymi czynnikami. Bardzo trudno jest odseparować fakcję zgonów spowodowanych ściśle przez COVID-19 od reszty. Mamy bardzo niewiarygodne dane i nie potrafimy się nimi posługiwać – mówił na antenie telewizji Polsat News, dr Paweł Basiukiewicz.

Lekarz, który od początku „korona sytuacji” jest przeciwny ogólno przyjętej narracji, w programie „Gość Wydarzeń” dyskutował z Bartoszem Fiałkiem nazywanym propagatorem wiedzy medycznej.

W trakcie rozmowy dr Basiukiewicz mówił między innymi o kwarantannie, która dla wielu „korona ekspertów” jest najlepszym sposobem na powstrzymywanie zakażeń. Jego zdaniem, takie podejście jest złe, ponieważ wirus tak czy siak się rozprzestrzenia.

Za wszelką cenę musimy zmienić paradygmat izolowania każdego pozytywnego wyniku, zmienić podejście do kwarantanny, a w zasadzie w ogóle powinniśmy ją znieść w obliczu wirusa, który mimo wszystko się rozprzestrzenia – podkreślił.

W dyskusji pojawiła się także kwestia nadmiarowej liczby zgonów. Zdaniem dr Pawła Basiukiewicza pokazuje to dobitnie, że sytuacja w systemie ochrony zdrowia jest zła, a „dobiło ją” leczenie tylko jednej, właściwej choroby.

Cała liczba zgonów ponadnormatywnych może zostać przykryta zgonami pozaszpitalnymi i to powinno nas zastanowić w kontekście funkcjonowania służby zdrowia – stwierdził.

Być może to byli ludzie, których dałoby się uratować, gdyby był łatwiejszy dostęp do ochrony zdrowia. To nie jest tylko polski problem, a problem całego świata – dodał.

Źródło: Polsat News