0

Dr Basiukiewicz miażdży szaleństwo ws. WARIANTU OMIKRON. „Ktoś wznieca panikę!”

Share

To jest powtórka z początku chińskiej wiosny 2020 – pisze dr Paweł Basiukiewicz odnosząc się do medialnie napędzanego strachu w związku z odkryciem kolejnego wariantu koronawirusa określanego mianem „Omikron”.

Przypomnijmy, wariant B.1.1.529, nazwany Omikron został wykryty w Bostwanie, a następnie RPA i Honkgongu. Zaledwie po kilkunastu godzinach WHO określiła go mianem „niepokojącego”, co spowodowało, iż kolejne kraje zaczęły wprowadzać ograniczenia lotów czy nawet zamknięcie granic.

Na zwiększające się szaleństwo zareagował dr Paweł Basiukiewicz. Kariolog i specjalista chorób wewnętrznych znany z przeciwstawiania się rządowej propagandzie covidowej zaapelował, aby nie dać się wciągnąć w rosnącą na siłę propagandę strachu.

To jest powtórka z początku chińskiej wiosny 2020. Media będą się gotować, ale błagam ministerstwo zdrowia o spokój. Ktoś wznieca w sposób świadomy panikę – nadal nic nie wiemy, ktoś znowu krzyknął „bomba”, ale już mocno zaleca się „measures” czyli… lockdown i socialdystansujące NPI – napisał na twitterze lekarz.

Poziom na jakim rozsiewany jest lęk przebija dno. Niezwykłe objawy „nowego wariantu”, wg lekarza z 33 letnim stażem to zmęczenie, albo dziecko z gorączką i tachykardią. Przecież to są typowe objawy infekcji wirusowych – dodał.