0

Dr Basiukiewicz obnaża prawdę o rejestrze NOP’ów w Polsce! „Nie pokazuje nawet 1%”

Share

Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swoich stronach internetowych uaktualniony raport dotyczący NOP’ów. Zdaniem dr Pawła Basiukiewicza przedstawiane tam dane mają się ni jak do rzeczywistości.

Przypomnijmy, według danych udostępnionych przez resort zdrowia od momentu rozpoczęcia szczepień przeciw COVID-19 w Polsce zgłoszono 18 199 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Zdecydowana większość z nich miała być łagodna, objawiać się zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu ukłucia.

Poza tym w zestawieniu pojawiają się jeszcze takie objawy jak: ból głowy, omdlenia, duszności, gorączka czy zawroty głowy.

Krótką analizę raportu Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych po szczepionce przeciw COVID-19 postanowił przeprowadzić dr Paweł Basiukiewicz, jeden z największych krytyków rządowych działań.

Ten rejestr nie pokazuje nawet 1% – napisał.

W raporcie NOP za 27.12.2020 – 15.02.2020 jest pięć rozpoznanych zatorów płucnych. Z czego ja osobiście zgłosiłem 3 w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy (widzę jedno lub dwa moje zgłoszenia) – dodał.

Widać zatem doskonale z jaką „dokładnością” przygotowany został ministerialny raport.