0

Dr Czosnowski obnaża prawdę o systemie ochrony zdrowia. „Czeka nas katastrofa! Ochrona zdrowia w zapaści!”

Share

Nadciąga niebezpieczeństwo związane z całkowitym rozpadem systemu ochrony zdrowia – mówi dr Radosław Czasnowski, przedstawiając przerażające informacje dotyczące zapaści systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Wieloletni lekarz, członek partii KORWiN w swoim vlogu przedstawił, w jak fatalnej sytuacji jesteśmy na tle pozostałych państw Europy.

Jesteśmy na szarym końcu Europy jeśli chodzi o kadry medyczne w stosunku do populacji kraju. Deficyt jest ogromny. Rządy się tym nie przejmują. Zamiast pomagać, to tworzą kolejne machiny biurokracje, co w efekcie skutkuje tym, że lekarze zamiast leczyć, to muszą spędzać masę czasu na papierologii. 80% swojego czasu lekarz poświęca na papiery, a 20% stanowią pacjenci – mówił.

Skąd takie problemy? Zdaniem dr Czosnowskiego podstawową kwestią jest fakt kosztów, które ponosi system zarządzany przez polityków.

Chory człowiek kosztuje. Leczenie kosztuje. Jeżeli będziemy wypełniać papiery, a nie leczyć ludzi, to i koszty będą mniejsze. Papier jest tańszy niż leki – taka jest prawda… – podkreślił.

Mamy do czynienia z rozpadającym się systemem opieki zdrowotnej, który jest jest od lat fatalnie zarządzany. Czy to co się dzieje, czy to jest głupota, czy sabotaż? – dodał.