4

Dr Grzesiowski atakuje Niedzielskiego! Żąda natychmiastowego LOCKDOWNU! „Będziemy kopać groby…”

Share

Ze strony rządu słyszymy tylko, że jakieś względy społeczno-ekonomiczne powodują, że nie można ogłosić lockdownu. Dla mnie ta sytuacja jest abstrakcyjna i zaskakująca – mówi „korona ekspert” dr Paweł Grzesiowski.

Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 w rozmowie z Wirtualną Polską postanowił ostro skrytykować działania ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Przypomnijmy, niedawno szef resortu zdrowia stwierdził, że całkowity lockdown był złą decyzją.

Żaden system ochrony zdrowia nie ma takich rezerw, żeby jednocześnie przyjąć i skutecznie leczyć 20-30 tys. pacjentów. W Polsce przeciążenie służby zdrowia już nastąpiło i to jest najważniejszy argument za tym, żeby wdrożyć lockdown. Nie chodzi o wprowadzenie ograniczeń na pół roku, tylko na kilka tygodni, żeby obniżyć transmisję koronawirusa – stwierdza Grzesiowski.

Według „korona eksperta” brak mocnych ograniczeń wolności, szczególnie przemieszczania się Polaków znacząco pogarsza sytuację. Jego zdaniem, argument o kosztowności lockdownu nie powinien być używany, ponieważ ludzkie życie jest ważniejsze.

Jeśli rząd chce przeliczać lockdown na pieniądze, to powinien zacząć od wyceny, ile kosztuje ludzkie życie. Przykładowo eksperci z USA ocenili, że jedno ludzkie życie przedwcześnie utracone to dla gospodarki strata rzędu 7 mln dolarów. Więc jeśli w Polsce z powodu COVID-19 umiera codziennie 500 osób, oznacza to, że tracimy miliardy – podkreślił.

Popatrzmy na prawdziwy rachunek. Teraz tracimy nieporównywalnie więcej. Ludzie umierają i to jest bezpowrotna strata dla społeczeństwa. Należy zrobić wszystko, żeby ratować ludzkie życie, ale my w tej chwili nie robimy nic. Jest to dla mnie wstrząsające i dramatyczne – dodaje.

Źródło: WP.pl