14

Dr Grzesiowski w formie: „Osoby niezaszczepione będą umierać podczas czwartej fali…”

Share

Osoby niezaszczepione będą umierać podczas czwartej fali pandemii – mówi rządowy „ekspert” ds. korony, dr Paweł Grzesiowski. Członek Naczelnej Rady Lekarskiej nie ma wątpliwości, że Polaków czeka tragedia związana z IV falą.

w rozmowie na antenie RMF FM, dr Grzesiowski omawiał m.in. pomysły obostrzeń, które miałyby dotyczyć wyłącznie osób niezaszczepionych. Rządowy „ekspert”, nie ukrywa, że jego zdaniem, takie rozwiązanie ma sens, ponieważ osoby, które nie zdecydowały się na ukłucie, powinny mieć świadomość konsekwencji.

Ktoś, kto się nie szczepi, ma prawo wyboru. Ale powinien wiedzieć, że takie zachowanie ma swoje konsekwencje – stwierdził.

Ograniczenia, które będą wynikały z powiększającej się liczby zachorowań będą niezbędne. Lockdown będzie dotyczył wszystkich osób – dodał.

W trakcie dyskusji pojawił się również element krytyki rządowego programu szczepień. Zdaniem dr Pawła Grzesiowskiego politycy z Michałem Dworczykiem na czele nie zadziałali skutecznie i stąd wysoki poziom osób niechętnych szczepieniom.

Ludzie nie przekonają się do szczepień tylko dlatego, że pojedzie tam jakiś urzędnik, nawet jeżeli to będzie prezydent czy premier. To nie są decyzje, które podejmuje się na wiecu, tylko we własnym swoim sumieniu – podkreślił Grzesiowski.

Wizyta ministra zdrowia, który nie jest lekarzem w gminie, gdzie jest najmniej szczepień, to jest głównie sprawa wizerunkowa, a nie medyczna, merytoryczna. (…) Twarzą pandemii, twarzą szczepień, twarzą tych wszystkich procedur, które powinny być realizowane, powinni być lekarze i naukowcy. A urzędnicy powinni stać w drugim szeregu i realizować, to co eksperci przygotują – podsumował.

Źródło: RMF FM