0

Dr Martyka wprost o pandemicznej hipokryzji! „Mamy twarde dowody na to, iż lockdown nie działa”

Share

Dr Zbigniew Martyka opowiedział o nakręcaniu strachu z powodu pandemii koronawirusa. “Lockdown nie działa”!

 

Dr Zbigniew Martyka na swojej stronie przedstawił przykłady nakręcania strachu w ciągu ostatnich miesięcy. Wspominał m.in. o konferencji premiera Morawieckiego z 25 marca 20201, gdzie mówiono, że jesteśmy „o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli leczyć pacjentów we właściwy sposób (…) to nie sprzęt jest wąskim gardłem, ale dostępność lekarzy, pielęgniarek, służb medycznych”.

Jak podkreślił Martyka, według raportu NIZP PZH w 2020 roku leczenia szpitalnego z powodu koronawirusa wymagało 102438 osób, czyli nieco ponad 1% hospitalizacji w latach ubiegłych.

“Równocześnie przez pierwsze 9 miesięcy 2020 roku mieliśmy 1,3 miliona hospitalizacji MNIEJ niż rok wcześniej. Zatem czy powodem paraliżu służby zdrowia była ogromna ilość chorych, czy raczej nieprzemyślane, żeby nie ująć tego mocniej, decyzje władz?” – czytamy.

Dr Martyka też wspominał o tym, że obecne szczepionki mogą być nieskuteczne w neutralizowaniu mutacji koronawirusa. To są mutacje tylko z tego roku, w przyszłości mogą być znacznie większe.

„Gdy nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze. Tylko jeden z producentów szczepionek, Pfizer, szacuje, że zysk ze sprzedaży szczepionek przeciw Covid-19 w roku 2021 będzie na poziomie 26 miliardów dolarów, czyli 1/4 rocznego budżetu Polski. Jest o co grać” – dodał.