0

Dr Martyka wprost: „Zamordystyczne apele o wprowadzenie segregacji, nie mają z nauką nic wspólnego”

Share

Apel o ograniczenie dostępu do miejsc publicznych osobom nieszczepionym jest całkowicie bezzasadny z medycznego punktu widzenia – twierdzi dr Zbigniew Martyka, ordynator oddziału obserwacyjno-zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej.

W rozmowie z portalem DoRzeczy.pl, jeden z najpopularniejszych lekarzy negujących ogólno przyjętą propagandę covidową, nie ukrywa że pomysł ograniczeń wolności obywateli jest wyłącznie zagrywką polityczną.

Na pewno nie służyłoby to ograniczeniu liczby zakażeń, bo nie mamy żadnych dowodów na to, że zaszczepieni nie transmitują dalej wirusa – stwierdza lekarz.

Wiemy na 100 proc., że mogą być oni nosicielami, natomiast nie mamy żadnych wiarygodnych danych uzasadniających tezę, że zaszczepiony mniej zaraża od osoby niezaszczepionej – dodał.

Ekspert odniósł się także do apelu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Warto przypomnieć, że podpisani tam „korona eksperci” żądali od władz wprowadzenia m.in. twardego lockdownu dla osób niezaszczepionych.

Dlatego byłoby dobrze, gdyby Zarząd Towarzystwa opierał się na medycynie opartej na faktach. A jak Państwo widzicie, podobne „zamordystyczne” apele o wprowadzenie segregacji – nie mają z nauką zupełnie nic wspólnego – podkreślił.

Źródło: DoRzeczy.pl