0

Dr Paweł Basiukiewicz wprost: to już koniec epidemii, zakończyć wielką smutę!

Share

To już jest koniec pandemii? Doktor Paweł Basiukiewicz nie ma wątpliwości: “Otworzyć szkoły. Otworzyć gospodarkę. Nie dla paszportu szczepionkowego. Zakończyć tę wielką smutę”.

W marcu 2020 roku odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Po majówce zaczyna się program rozmrażania gospodarki. Przypomnijmy, że od 4 maja w reżimie sanitarnym powrócą do działania galerie handlowe, sklepy budowlane i meblowe, od 8 maja otworzą hotele, a 15 maja – restauracje i kawiarnie, jednak tylko w ogródkach na świeżym powietrzu. Oprócz tego 15 maja rząd planuje zniesienie obowiązku noszenia maseczek na otwartej przestrzeni.

Czy to już koniec pandemii? Doktor Paweł Basiukiewicz nie ma wątpliwości.

To już jest koniec TEJ epidemii. Równomierne spadki (zakażeń – red.) 40% tygodniowo. Zdjąć nakaz maskowy. Otworzyć POZ. Otworzyć szkoły. Otworzyć gospodarkę. Nie dla paszportu szczepionkowego. Zakończyć tę wielką smutę. Wykres i kalkulacje – napisał na swoim Twitterze.

Naukowiec rok temu zaproponował swój model przebiegu epidemii beż ostrych restrykcji, jednak rząd go zupełnie zignorował.