0

Dr Sutkowski znów szaleje! Zapowiada „zakaz mobilności” i kolejne ograniczenia

Share

Dzień bez „mądrości” doktora Michała Sutkowskiego to dzień stracony – można prześmiewczo określić kolejne medialne wystąpienia prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. Tym razem w rozmowie z Polską Agencją Prasową doradca premiera mówił o kolejnych ograniczeniach wolności obywateli.

Jak można się domyślać, w rozmowie nie mogło zabraknąć podkreślenia, że za lockdown odpowiedzialni są sami obywatele, którzy nie stosują się do zasad przedstawianych przez rząd Mateusza Morawieckiego.

70-80 proc. zależy od nas i naszych zachowań. Wiadomo, że do części ludzi się nie dotrze, ale do części jednak tak. Pytanie, na ile skuteczna jest ta cała komunikacja z osobami, które nie przestrzegają zasad – mówił Sutkowski.

Zdaniem doradcy premiera najbliższe dni można spędzać „w inny” sposób niż normalnie, ale te zmiany pozytywnie odbiją się na naszym zdrowiu.

Poza tym robi się wiosna, więc można wychodzić na spacery, można spędzić święta niekoniecznie przy stole w zamkniętym pomieszczeniu, ale na rodzinnym spacerze z zachowaniem dystansu. Można także zrobić święcenia i liturgie przed kościołem, też z zachowaniem obostrzeń – podkreślił.

Nie obyło się jednak bez kolejnego straszenia obywateli. Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych zauważył, że lockdown pozostawia nam wiele możliwości, jednak postawa „antyobywatelska” doprowadzi do jeszcze większych ograniczeń wolności.

Te możliwości jeszcze mamy, to są rzeczy mocno działające, takie jak zakaz mobilności, ale być może nieuniknione – wiele państw to przecież wprowadziło – podsumował Sutkowski.