1

Dr Sykulski: To jest DZIWNA WOJNA! Tu absolutnie nie chodzi o Ukrainę

Share

Siły, które Rosja rzuciła, to są siły absolutnie nie na pełnoskalową wojnę. To są siły na szereg operacji wojskowych, a nie na pełnoskalową wojnę – twierdzi dr Leszek Sykulski, analizując wydarzenia związane z wojną na Ukrainie.

Ekspert w temacie geopolityki, w rozmowie z Marcinem Janem Orłowskim na kanale „Kanał Polityczny” podkreślił, że na chwilę obecną, dokładnie na 13 lipca br.,  jasno widać, iż planem Federacji Rosyjskiej nie jest całościowe opanowanie Ukrainy.

Do takiej pełnoskalowej wojny potrzeba by, po pierwsze, powszechnej mobilizacji w Rosji, po drugie, uderzenia dwukrotnością sił […] Od samego początku, od pierwszych dni pełnoskalowej wojny musiałyby być rażone rakietowo ośrodki kierowania państwem ukraińskim. To się nie dzieje – stwierdza.

Proszę zobaczyć, że ośrodki kierowania państwem ukraińskim normalnie funkcjonują. Prezydent Zełenski spotyka się z czołowymi przywódcami światowymi w Kijowie. Zupełnie spokojnie, zupełnie bezpiecznie. Nie ma groźby, że nagle spadną ciężki bomby, które zniszczą umocnienia związane z systemami kierowania państwem. To jest troszeczkę dziwna woja – dodaje.