1

Dramat gwiazdora “Świat według Kiepskich”. Mariusz Czajka jeszcze niedawno nie miał co jeść

Share

Podczas pandemii Mariusz Czajka okazał się w bardzo trudnej sytuacji. Aktor wyznał, że doszło do tego, że nie miał co jeść.

 

Mariusz Czajka to polski aktor teatralny, telewizyjny oraz dubbingowy. Występował w takich produkcjach jak “Chłopaki nie płaczą”, “Ojciec Mateusz”, “Na dobre i na złe” czy “Świat według Kiepskich”. Od wielu lat jest związany z teatrem Studio Buffo w Warszawie.

Przez brak pracy spowodowaną pandemią koronawirusa, Czajka znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Na początku roku zmarła matka aktora. Okazuje się, że artysta nie miał pieniędzy, aby godnie ją pożegnać, więc postanowił zorganizować zbiórkę. Udało mu się zebrać aż 50 tysięcy złotych.

Za pieniądze z publicznej zbiórki opłaciłem miejsce na cmentarzu i wyprawiłem pogrzeb. Jak minęły mrozy, wybudowałem mamie i tacie nowy grobowiec. Spłaciłem też długi, przez które miałem nóż na gardle – powiedział w rozmowie z Pomponikiem.

Podczas rozmowy aktor postanowił też opowiedzieć o krytycznym momencie swojego życia. Okazuje się, że nawet nie miał co jeść.

W styczniu ja nawet nie miałem co jeść. Przypadkiem odkrył to mój rehabilitant i powiedział o tym szefom jednej z firm z cateringiem dietetycznym. Od razu zaproponowali mi, że przez pół roku będą dostarczać mi zdrowe posiłki. Dzięki temu codziennie pod drzwiami czeka na mnie torebka ze śniadaniem, obiadem i kolacją. Wszystko jest pyszne i czuję się po tym doskonale – dodał.