0

Dramatyczna sytuacja na Krymie! Ewakuowano tysiące mieszkańców. Film z drona pokazuje skalę tragedii! [WIDEO]

Share

Ewakuacja 1800 mieszkańców, jedna ofiara śmiertelna i kilkanaście osób rannych – tak obecnie wygląda sytuacja na Krymie. Lokalne włądze ogłosiły stan nadzywczajny i proszą o pomoc.

Według lokalnych mediów powódź jest konsekwencją ulewnych deszczy, które nawiedziły Półwysep Krymski w środę. Od tego czasu woda zalała ponad 400 budynków. Władze rozpoczęły także akcję ewakuacji mieszkańców.

Jak podają dziennikarze obecni na miejscu w Jałcie, która do tej pory najmocniej ucierpiała na powodzi, bez prądu nadal pozostaje 6 tysięcy osób.

Jak pisze portal Krym.Realii w wyniku gwałtownych ulew i powodzi nie żyje jedna osoba – jest to 26-letni mieszkaniec Jałty. Portal poinformował też, że jedna osoba zaginęła bez wieści. W niedzielę rano władze Jałty poinformowały agencję RIA Novosti, że liczba rannych wzrosła do 24 osób.

Stopniowo przywracamy funkcjonowanie transportu publicznego, ale prosumy o ograniczenie poruszania się transportem osobistym i nadal prosimy wszystkich – jeśli to możliwe, zostań w domu – mówiła Janina Pawlenko z urzędu miasta w Jałcie.

W internecie opublikowany został film, który dobitnie pokazuje skalę zniszczeń.