0

Dramatyczne chwile w życiu Doroty Gardias. Gwiazda ma raka piersi!

Share

Życiowa tragedia prezenterki TVN. Dorota Gardias wyznała, że zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Pogodynka opowiedziała o reakcji na diagnozę oraz pierwszych symptomach choroby.

Dorota Gardias zdecydowała się na szczerze wyznanie. Pogodynka TVN ujawniła, że zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Prognozy na szczęście dobre. W rozmowie z “Plejadą” celebrytka wyznała,że istnieje duża szansa, że nie będzie musiała przechodzić chemioterapii.

Nowotwór, który mam w piersi, jest niezłośliwy. Nie będę więc musiała poddawać się chemioterapii. I wiem, że w tej sytuacji jestem naprawdę ogromną szczęściarą. […] Mój guz został odkryty dwa lata temu podczas badań profilaktycznych. Lekarz na początku kazał go obserwować. Cyklicznie chodziłam na badania USG – wyznała dziennikarka.

Gardias podkreśliła, że regularne wizyty u lekarza i badania są ważne, by ewentualne zmiany chorobowe wykrywać, póki nie jest za późno na leczenie.

Kiedy pierś zaczęła dawać o sobie znać – pojawiło się uczucie ciągnięcia i dyskomfortu, podjęłam decyzję o zrobieniu dodatkowych badań. Wtedy okazało się, że to nie jest zwykłe zgrubienie. W samodzielnym badaniu palpacyjnym nie wykryłam tej zmiany. To też przestroga dla kobiet, że nie zawsze jesteśmy w stanie odkryć zmiany bez wizyty u lekarza – dodała.