0

Dramatyczne sceny w kościele w Siedlcach! Nie żyje 58-letni ksiądz

Share

Tragedia podczas głoszenia homilii na niedzielnej mszy świętej! Nie żyje 58-letni ksiądz.

 

Do tragedii doszło 11 lipca w jednej z siedleckich parafii. Ksiądz Krzysztof Skwierczyński nagle zmarł podczas głoszenia homilii na niedzielnej mszy świętej. O jego śmierci poinformował biskup pomocniczy ks. Grzegorz Suchodolski na swoim facebookowym profilu.

Dziś wieczorem, głosząc homilię podczas mszy św. w parafii Bożego Ciała w Siedlcach, odszedł nagle do Pana ks. kan. Krzysztof Skwierczyński, ojciec duchowny alumnów i kapłanów diecezji siedleckiej. Tak jak czytaliśmy w dzisiejszej Ewangelii: nic nie wziął ze sobą na tę drogę, ani torby, ani trzosa. Odszedł głosząc Jezusa Chrystusa. Wierzymy, że teraz słucha już swego Mistrza w niebie. Krzysztof, odpoczywaj w Panu – czytamy.

Portal podlasie24.pl przypomniał jego dorobek. Duchowny przez cztery lata związany był z parafią Bożego Ciała w Siedlcach. W tym samym czasie pracował jako redaktor naczelny oraz dyrektor programowy w Katolickim Radiu Podlasie. Od 2009 roku także pełnił funkcję proboszcza w parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach.

Uroczystości pogrzebowe księdza Krzysztofa Skwierczyńskiego odbędą się 14 lipca.