0

Dugin przerwał milczenie po śmierci córki! Jego słowa szokują

Share

Aleksander Dugin postanowił wypowiedzieć się po śmierci swojej córki. 20-letnia Daria Dugina zginęła w wyniku eksplozji samochodu. Do ataku przyznała się Narodowa Armia Republikańska, jednak Kreml oskarżył o to Ukrainę. „Moja córka złożyła na jego ołtarzu swoje panieńskie życie” – powiedział.

Śmierć Darii Duginy to temat numer jeden w Rosji. Córka Aleksandra Dugina, głównego ideologa Kremla, zaangażowana była w pracę na rzecz rosyjskiej propagandy. Federalna Służba Bezpieczeństwa podała, że za atak odpowiedzialna ma być ukraińska obywatelka działająca w strukturach pułku Azow.

Służby Rosji twierdzą, że kobieta miała po zamachu wyjechać do Estonii. Ukraina jednak nie przyznaje się do zamachu. Przypomnijmy, że do ataku przyznała się Narodowa Armia Republikańska.

Teraz oświadczenie w sprawie śmierci córki wydał sam Aleksander Dugin.

– Jak wszyscy wiecie, w wyniku ataku terrorystycznego przeprowadzonego przez nazistowski reżim ukraiński, moja córki Daria Dugin została brutalnie zamordowana w wybuchu 20 sierpnia podczas powrotu z festiwalu „Tradycja” pod Moskwą. Była piękną prawosławną dziewczyną, patriotką, korespondentką wojenną, znawczynią kanałów centralnych i filozofką. Jej przemówienia i sprawozdania były zawsze wnikliwe, poinformowane i powściągliwe. Nigdy nie wzywała do przemocy czy wojny – mówił jeden z głównych propagandzistów Kremla.

– Była wschodzącą gwiazdą. Wrogowie Rosji zabili ją podstępnie… Ale my, nasz naród, nie damy się złamać nawet takim nikczemnym ciosom. Chcieli zmiażdżyć naszą wolę krwawym terrorem wobec najlepszych i najsłabszych spośród nas. Ale nie uda im się – dodał.

Moja córka złożyła na jego ołtarzu swoje panieńskie życie

– Nasze serca nie są tylko głodne zemsty czy odpłaty. To jest zbyt płytkie, zbyt nierosyjskie. Chcemy tylko naszego zwycięstwa. Moja córka złożyła na jego ołtarzu swoje panieńskie życie. Więc wygrajmy, proszę! Chcieliśmy ją wychować na mądrą dziewczynę i bohaterkę. Niech i teraz inspiruje synów naszej Ojczyzny do heroizmu – zakończył.

Źródło: Salon24