1

Dworczyk do DYMISJI?! Pierwsze decyzje po raporcie NIK

Share

Michał Dworczyk oskarżony o popełnienie przestępstwa podczas organizacji zeszłorocznych wyborów kopertowych. Wyleci z PISu?

 

Michał Dworczyk jest jednym z czterech polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy zostali oskarżeni o popełnienie przestępstwa podczas organizacji ubiegłorocznych wyborów. Sam polityk twierdzi, że żadnego przestępstwa nie popełniono, tylko “jest pewna sprzeczność w opiniach, ale to rodzaj sporu prawnego”, dodając, że nie planuje podać się do dymisji.

Nie mam takich planów. Mamy tu do czynienia z pewnym sporem prawnym. Podjęliśmy działania zgodne z posiadanymi opiniami prawnymi. Z naszego punktu widzenia nadrzędną kwestią było dotrzymanie konstytucyjnych terminów – powiedział w rozmowie z Polsat News.

Po złożeniu wyjaśnień Dworczyk postanowił skomentować zachowanie Mariana Banasia. Oskarżył go m.in. o emocjonalne podejmowanie decyzji.

W decyzjach pokontrolnych było napisane, że NIK nie będzie podejmowała tego rodzaju działań. Nie wiem, jakie nowe okoliczności zaszły w ciągu tych ostatnich tygodni, że prezes Marian Banaś zmienił zdanie. Nie wiem, jaki jest stan emocjonalny, czy jakie ma opinie w różnych sprawach prezes NIK-u, ale mam wrażenie, że niezależnie od tego, co się dzieje, to fakty pozostają takie same. Trudno nie zadawać sobie pytań, co się zdarzyło – skomentował szef KPRM.