0

Dworczyk już zapowiada LOCKDOWN! Stawia Polakom warunki

Share

To jeszcze nie koniec pandemii! Ministerstwo zdrowia straszy nas kolejną falą koronawirusa już jesienią. Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiada LOCKDOWN.

 

Myśleliśmy, że pandemia koronawirusa już wygasa. Nic bardziej mylnego. Groźny wariat Delta błyskawicznie się rozprzestrzenia, a program szczepień nieco wyhamował. Jak ostrzega Michał Dworczyk, że wraz z kolejną falą powróci lockdown.

Musimy zintensyfikować wysiłki, bo trzeba sobie jasno powiedzieć, że – jeżeli nie osiągniemy wystarczającego poziomu zaszczepienia, będziemy musieli liczyć się z czwartą falą Covid-19, a w konsekwencji – gdyby do tego doszło – to nie można wykluczyć żadnych sytuacji z lockdownem włącznie – mówił szef KPRM.

Podczas konferencji prasowej Dworczyk też poinformował, że w Polsce już została przekroczona liczba 27 milionów wykonanych szczepień, a pierwotnie zakładano 20 milionów.

W grupie powyżej 70. roku życia mamy 77 proc. osób już zarejestrowanych bądź zaszczepionych. To jest dobry wynik, ale jeszcze daleko niesatysfakcjonujący. Liczymy, że te działania, które w tej chwili podejmujemy, będziemy jeszcze podejmować, wpłyną na podwyższenie tego odsetka osób zaszczepionych w grupie najbardziej narażonej na ciężki przebieg Covid – powiedział.