0

Dziambor miażdży hipokryzję „Polskiego Ładu”: „Bezczelni kłamcy!”

Share

Te 6% i 7% PKB brzmi dobrze, prawda? A wiecie czego Wam nie powiedzieli podczas prezentacji? Ano tego, że to będzie oznaczało podwyżkę składki zdrowotnej. Ale ciiii… Bo się posypie, że PiS bierze pieniądze ze źródełka – mówił poseł Artur Dziambor, miażdżąc socjalistyczny „Polski Ład” zaprezentowany przez Prawo i Sprawiedliwość.

W trakcie konferencji na której liderzy Zjednoczonej Prawicy ogłaszali kolejne elementy programu „ratującego” Polską gospodarkę panowała niespotykana w skali propaganda sukcesu. Niestety, poseł Konfederacji Artur Dziambor dobitnie wytykał, absurdy które płynęły z ust Mateusza Morawieckiego czy Jarosława Kaczyńskiego.

Premier znany z prawdomówności mówi, że 18 milionów Polaków skorzysta na planowanych obniżkach podatków. To oznacza, że ilu Polaków straci? Jeżeli tak, jak skorzystano z obniżki PITu – przy jednoczesnej podwyżce najniższej krajowej – to psinco z tego będzie. Sprawdzamy – stwierdził polityk.

Artur Dziambor zauważył również ogromną hipokryzję dotyczącą „Tarczy Antykryzysowej”, która przedstawiana była jako antidotum na fatalną sytuację przedsiębiorców.

„O! Teraz leci propaganda o tym jak Tarcza Antykryzysowa pomogła wybranym przedsiębiorcom. Ciekawe, czy zadzwonili do kogoś, kto nic nie dostał i swój pub / restaurację / siłownię itp. bezpowrotnie zamknął. Bezczelni kłamcy!” – podkreślił.