0

Dziambor o uchodźcach z Ukrainy: Powinni być w PRACY! Nie powinni BRAĆ SOCJALU!

Share

Oczywiście możemy się cały czas zachowywać jako państwo charytatywne i dostaniemy za to pokojową Nagrodę Nobla, która jest warta zero, natomiast ostatecznie my poniesiemy koszty finansowe – mówił poseł Artur Dziambor odnosząc się do sytuacji uchodźców z Ukrainy przebywających w Polsce.

Przedstawiciel Konfederacji w rozmowie z Radio Gdańsk zaznaczył, że jest dla niego zrozumiałe, iż Polacy od początku wojny na Ukrainie byli skorzy do pomocy uchodźcom. Niestety, niemal natychmiast w pomoc wszedł rząd.

Rozumiem, że jest potrzeba i musimy zająć się tymi ludźmi. (…) Niestety włączył się w to rząd i uchwalił dziwaczne ustawy socjalne, które stawiają uchodźców z Ukrainy jako biorców socjalu. Coś takiego mogło być na miesiąc, dwa, a nie funkcjonować latami, tak jak zaplanowało to PiS – podkreślił.

Zdaniem polityka Wolnościowców, teraz należy doprowadzić do poważnych rozmów pomiędzy rządami Polski i Ukrainy, aby ustalone zostały preferencyjne warunki dla naszych firm, które zechcą zaangażować się w odbudowę kraju.

Ponieważ Polska poświęciła się bardziej niż jakikolwiek inny naród na świecie, żeby Ukraińców przyjąć, żeby się nimi zaopiekować, uchronić ich i jeszcze pomagamy im militarnie. To powinno być ustalone, a niestety nie jest – stwierdził.

Według posła Dziambora pomoc uchodźcom powinna być finansowana z kieszeni Polaków przez pierwszy miesiąc, ewentualnie dwa. W późniejszym czasie powinni podjąć pracę i samemu się utrzymywać.

Czyli Imigranci zarobkowi. Można się zastanowić, jak wielki powinien być to proces. (…) Ale jak długo uchodźcy mają utrzymać ten status, jak długo Polacy są w stanie się poświęcać – przekonywał.

Oczywiście możemy się cały czas zachowywać jako państwo charytatywne i dostaniemy za to pokojową Nagrodę Nobla, która jest warta zero, natomiast ostatecznie my poniesiemy koszty finansowe. Nie jesteśmy na to gotowi, ponieważ nie jesteśmy nawet w stanie poradzić sobie z własną sytuacją gospodarczą – dodał.