0

Dziambor ostro o szczepionkowym zamordyzmie: Pracodawca pozbędzie się problematycznego pracownika

Share

Każdy pracodawca będzie się bronił, po prostu pozbywając się problematycznego pracownika. Wie o tym każdy, kto zatrudnia ludzi, że to tak właśnie będzie wyglądało – mówi poseł Artur Dziambor tłumacząc absurdy ustawy nr 1846.

Polityk Konfederacji w programie „Salon polityczny trójki” nie ukrywał, że posłowie starają się opakować zamordyzm w ładne słowa, jednocześnie nie zdając sobie sprawy z konsekwencji.

Ta ustawa dość gładkim językiem napisana między wierszami mówi o tym, że pracodawca będzie mógł zwolnić pracownika, który jest niezaszczepiony – stwierdził.

Każdy pracodawca będzie się bronił, po prostu pozbywając się problematycznego pracownika. Wie o tym każdy, kto zatrudnia ludzi, że to tak właśnie będzie wyglądało – dodał.

Dziambor jako przykład podał nauczycieli, którzy brani są pod uwagę jako grupa, w której istnieć będzie przymus zaszczepienia.

Gdyby nauczyciel był niezaszczepiony, a byłby przymus zaszczepienia nauczyciela, to co się z takim nauczycielem zrobi? Zrobi się z niego nocnego stróża? – pytał.

Zdaniem polityka, największym problemem jest fakt, że posłowie, którzy są chętni do wprowadzania zamordystycznych przepisów są kompletnie oderwani od rzeczywistości.

To w praktyce wygląda zupełnie inaczej, niż sobie panowie posłowie wyobrażają świat, szczególnie gdy mówimy o posłach, którzy się podpisali pod tą ustawą. Wielu z nich jest w parlamencie od 20 lat, więc oni w ogóle nie wiedzą, co to znaczy pracować w normalnej firmie – podsumował.

Źródło: Polskie Radio