0

Dziambor WPROST o śmierci Andrzeja Leppera! „Mówiono, że grasuje seryjny samobójca”

Share

Artur Dziambor udzielił wywiadu portalowi „Zawsze Pomorze”. Tam mówił choćby o tajemniczej śmierci byłego wicepremiera i szefa Samoobronny – Andrzeja Leppera. „Nie trzymamy się kurczowo tezy, że to nie było samobójstwo. Chcemy tylko zbadać wszystkie okoliczności, które do tego samobójstwa mogły doprowadzić”- powiedział poseł.

Prezes Wolnościowców w rozmowie z regionalnym pomorskim portalem, tłumaczył dlaczego prawica chce powstania komisji ds. zbadania okoliczności tajemniczej śmierci Andrzeja Leppera.

Przypomnijmy, że od śmierci Andrzeja Leppera minęło 11 lat i zdaniem polityków Konfederacji czas w końcu to wyjaśnić.

Dziennikarz Ryszarda Wojciechowska zasugerowała w wywiwadzie, że twierdzenie, iż Andrzej Lepper nie popełnił samobójstwa, to szerzenie teorii spiskowych.

– Jedni uważają to za teorie spiskowe, inni za niewyjaśnione wątki. Na konferencji prasowej w Sejmie mówiłem, że o śmierci Andrzeja Leppera poinformowano w enigmatyczny sposób. Popełnił samobójstwo, i tyle. Ale jak się rozmawia z jego najbliższymi współpracownikami, to nikt w to samobójstwo nie wierzy. Jak się rozmawia z ludźmi z jego politycznego otoczenia, to ci twierdzą z kolei, że sytuacja dla niego była tak trudna, że mógł to zrobić – odpowiedział mu Dziambor.

– Szczególnie, że w tamtym czasie mówiono, iż „grasuje” tzw. seryjny samobójca. Bo nie tylko Andrzej Lepper zmarł w tak tajemniczych okolicznościach. Podobnie było z generałem Petelickim, ale też kilkoma innymi osobami, które mniej znamy, a byli w politycznej orbicie – dodał.

Konfederaci podkreślają, że chcą wyjaśnić sprawę.

– Nie trzymamy się kurczowo tezy, że to nie było samobójstwo. Chcemy tylko zbadać wszystkie okoliczności, które do tego samobójstwa mogły doprowadzić – dodaje.

Źródło: Zawsze Pomorze