0

Dziambor WPROST o śmierci Andrzeja Leppera! „Potrzeba analizy rządów PiS, a to im się może nie spodobać”

Share

Artur Dziambor był gościem w Poranku „Siódma9”. Polityk mówił na temat śmierci Andrzeja Leppera. „Potrzeba analizy rządów PiS, a to im się może nie spodobać” – stwierdził.

Przypomnijmy, że 5 sierpnia minęło 11 lat od śmierci Andrzeja Leppera – byłego wicepremiera i lidera antysystemowej, narodowo-agrarnej Samoobrony. Śmierć tego polityka budzi ogromne kontrowersje. Konfederacja z tego powodu chce powołania komisji, która zbada okoliczności śmierci polityka.

Będziemy musieli przeanalizować rządy Prawa i Sprawiedliwości

– Szanse na to, by powstała komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Andrzeja Leppera są dosyć duże. Biorąc pod uwagę układ sejmowy, to
podpisy najprawdopodobniej się zbiorą, bo potrzeba ich 46 – stwierdził Artur Dziambor.

– Jeśli chodzi o Prawo i Sprawiedliwość to może być różnie, bo jeśli będziemy rozmawiali o samobójstwie Andrzeja Leppera, to będziemy też mówić o tym, co je poprzedzało i czy było to na pewno samobójstwo. Jeżeli będziemy chcieli dotrzeć do tego, czy było to samobójstwo, to będziemy musieli zastanowić się nad tym, co mogło je spowodować – powiedział lider wolnościowców.

– Będziemy musieli przeanalizować rządy Prawa i Sprawiedliwości w koalicji z Andrzejem Lepperem, a tego rządzący by najprawdopodobniej nie chcieli, ponieważ od czasu do czasu Lepper wychodził z informacjami, których nie mógł mieć zwykły poseł, które się nie podobały władzom PiS. Służby podległe wówczas władzy ścigały za to Leppera – dodał poseł Konfederacji.

Dziambor o tajemniczych zgonach

– Śmierci takie jak Andrzeja Leppera, czy gen. Petelickiego, były ogłaszane i przechodziliśmy do nich do porządku dziennego. Ogłaszano, że zostało popełnione samobójstwo i koniec. Tych samobójstw u szczytu władzy było dość dużo swego czasu. Różne rzeczy, które działy się wokół tych ludzi, były tak ważne z puntu widzenia bezpieczeństwa i prowadzenia państwa, korupcji na szczytach władzy, że warto żeby powstała parlamentarna komisja śledcza złożona z posłów różnych opcji politycznych, żeby móc powiedzieć, co się o tym myśli i wezwać świadków, którzy mogą być powiązani z tą sprawą – zauważył poseł.

Źródło: siódma9