3

Eksperci są zgodni! Ta szczepionka NIE DZIAŁA! Wyniki testów są druzgocące

Share

Ostateczne wyniki badań wyszły na jaw! Ta szczepionka nie jest skuteczna!

 

Niemiecka szczepionka firmy CureVac potwierdziła swoją porażkę. Koncern poinformował o niskiej skuteczności swojego preparatu.

Spowodowało to, że na giełdzie we Frankfurcie cena akcji CureVac spadła nagle o 17 proc., do poziomu około 51 euro. Akcje spółki spadły już dwa tygodnie temu, kiedy przedstawiono analizę okresową – podaje dziennik “Handelsblatt”.

Pierwotnie niemiecki rząd przewidywał preparat CureVac w krajowej kampanii szczepień. Ministerstwo Zdrowia jednak już nie oczekuje dostaw od koncernu.

Unia Europejska również złożyła zamówienie na preparat CureVac na 405 mln dawek preparatu z czego do Polski miało trafić ok. 6 mln dawek.

Błędem było zakładać, że jeśli jest to szczepionka mRNA, to będzie ona równie skuteczna, jak inne preparaty wyprodukowane w tej technologii. Jest to zła wiadomość, ale z drugiej strony pokazuje, jak duże szczęście mieliśmy, że szczepionki BioNTech/Pfizer oraz Moderna wykazały tak wysoką skuteczność, również wobec nowych i niepokojących wariantów, które krążą po świecie – mówił dr Bartosz Fiałek, popularyzator wiedzy medycznej.