1

Eksperci straszą połączeniem grypy i koronawirusa! „Dwa razy większe ryzyko”

Share
Jan Bieńkowski

Korona szaleństwo nie ustaje! Jako, że obywatele coraz odważniej pokazują brak strachu przed pandemią, to kolejni „eksperci” znajdują powody, aby straszyć czarnymi scenariuszami. Tym razem w grę wchodzi „połączenie wirusa grypy i koronawirusa”.

Wczesne badania sugerują dwa razy większe prawdopodobieństwo, że umrzesz z powodu zakażenia obydwoma wirusami niż z powodu samego koronawirusa – mówi Jenny Harries z Brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa zdrowia.

Nadchodzi niepewna zima, wiemy, że przypadki grypy były mniejsze w poprzednich latach – więc tym razem odporność i rodzaje szczepów grypy są nieco bardziej niepewne – dodał.

Jakie ma być rozwiązanie sytuacji? Oczywiście szczepienia i to nie tylko na koronawirusa, ale także przeciwko grypie. Jak podkreśla Harries warto również stosować się do zasad znanych z pandemii, czyli trzymanie dystansu, noszenie maseczek oraz utrzymywanie higieny.

Jak podają dziennikarze Sky News, brytyjska Akademia Nauk Medycznych przewiduje, że w tym roku na grypę umrzeć może nawet 60 tysięcy osób.

Źródło: Sky News