1

Ekspert nie ma złudzeń! Amerykanie wciągną Polskę w wojnę z Chinami!

Share

Przeciwdziałanie zagrożeniu ze strony ciągle rozwijających się gospodarczo i militarnie Chin będzie ważną częścią nowej strategii NATO – stwierdził w wywiadzie dla Financial Times, Jens Stoltenberg.

Według gen. Skrzypczaka rozwój sytuacji międzynarodowej wskazuje na realną możliwość konfliktu zbrojnego pomiędzy siłami sojuszu, głównie USA, a Chinami. To oznaczałoby wciągnięcie Wojska Polskiego w wojnę.

To jest poważne zagrożenie dla NATO. Jeżeli Amerykanie skonfrontują się z Chińczykami, NATO będzie stało po stronie Amerykanów, a to wciągnie nas w wojnę wielkoskalową. To znaczy dla nas wojnę – podkreślił.

Ekspert nie ukrywał, że jego zdaniem, nie ma wątpliwości iż Polska będzie aktywnym uczestnikiem tego konfliktu. Zobowiązuje nas do tego obecność w Sojuszu Północno-Atlantyckim.

Jeżeli dojdzie do konfrontacji militarnej między Chinami a Amerykanami, ku czemu zmierza, to moim zdaniem my jako członkowie NATO, […] zobligowani do działania kolektywnego, będziemy w ramach NATO zobligowani do udziału w wojnie – stwierdził gość Newsroom WP.

Źródło: Newsroom WP