0

Ekspert ostro o TWARDYM LOCKDOWNIE! „Należy korzystać z istniejących instrumentów”

Share

Zamiast wprowadzać lockdown, należy korzystać z istniejących instrumentów – mówi Christine Aschenberg-Dugnus, polityk i ekspert ds. zdrowia. Jak podkreśliła wprowadzanie twardego lockdownu nie przyniesie dobrych skutków.

Jak informuje niemiecki serwis ZDF Heute według Aschenberg-Dugnus sytuacja pandemiczna w Niemczech jest bardzo poważna, jednak wprowadzanie ograniczeń jest bezsensowne.

Zamiast wprowadzać lockdown, należy korzystać z istniejących instrumentów. W szczególności nie powinniśmy zamykać szkół, ponieważ nasze dzieci już wiele ucierpiały z powodu utraty kontaktów społecznych i możliwości edukacyjnych – stwierdziła.

Jednocześnie polityk podkreśliła, że najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu jest i będzie podawanie szczepionek przeciwko COVID-19.

To dobrze, że minister finansów Christian Lindner (FDP) i minister zdrowia Karl Lauterbach (SPD) zapewnili dostępność większej liczby szczepionek – dodała.

Przypomnijmy, kilkanaście godzin wcześniej władze Holandii wprowadziły twardy lockdown ze względu na szerzący się wariant Omikron. Nad takim samym scenariuszem zastanawiają się także Niemcy.

Źródło: ZDF Heute