1

Ekspert WHO mówi wprost: Koronawirus NIE ZNIKNIE! Potrzebne są STAŁE LOCKDOWNY!

Share

Wirus SARS CoV-2 nie zniknie, ale mądra polityka rządów dzięki restrykcjom i szczepieniom doprowadzi do stanu, w którym będziemy z nim żyć jak z grypą – twierdzi dyrektor WHO ds. sytuacji kryzysowych dr Michael Ryan.

Według przedstawiciela Światowej Organizacji Zdrowia blisko dwuletnia walka z „pandemią COVID-19” była bardzo trudna i nie przyniosła pozytywnych rezultatów. W związku z tym, jego zdaniem, należy się oswoić z wirusem i sytuacją, którą spowodował.

Niestety jest całkiem możliwe, że świat będzie musiał stawić czoło nowym wariantom koronawirusa, groźniejszym niż poprzednie, które będą prowadzić do przeciążenia lub załamania systemów opieki medycznej. – To prawdopodobna przyszłość, jeśli nie będziemy traktować wirusa w sposób właściwy (…). Musimy się za niego zabrać poprzez zaostrzenie przepisów sanitarnych i wyszczepienie – ostrzegł.

Jednocześnie Ryan stwierdził, że jest pełen optymizmu w kwestii rozwiązania najbardziej dotkliwych problemów m.in. kryzysu, które spowodował wirus.

Życie takie, jakie znaliśmy, wydaje mi się bardzo, bardzo możliwe, ale będziemy musieli w dalszym ciągu stosować zalecenia sanitarne, dystans społeczny. Szczepionki nie oznaczają braku Covid-19. Dodanie szczepionek do naszych obecnych środków pozwoli nam naprawdę zmiażdżyć krzywą zachorowań, uniknąć lockdownów i uzyskać stopniową kontrolę nad chorobą – podkreślił.

Źródło: RTE / AFP