1

Eksplozja w Doniecku to AMERYKAŃSKA prowokacja?! Korwin-Mikke: Typowa dla CIA operacja „fałszywej flagi”

Share

W kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów Doniecku w Donieckiej Republice Ludowej doszło do potężnego wybuchu. Jak informuje agencja RIA Nowosti eksplozja nastąpiła w centrum miasta. Zdaniem Janusza Korwin-Mikke akcja może być prowokacją Amerykanów.

Przypomnijmy, Ukraińskie Centrum Komunikacji Strategicznych wielokrotnie zaprzeczyło, jakoby miało zamiar w jakikolwiek sposób atakować przeciwne siły w DRL.

Zdaniem ukraińskich sił specjalnych ładunek mógł zostać podłożony wyłącznie przez osoby, które miały na to zgodę tamtejszych dowódców wojskowych, ponieważ środki bezpieczeństwa są w tych miejscach wyjątkowo duże.

Inny ogląd na sprawę rzucił prezez partii KORWiN, Janusz Korwin-Mikke. Jego zdaniem udział w sprawie mogą mieć siły amerykańskie.

1) Prowokacja separatystów? Całkiem możliwe…
2) Prowokacja rosyjska? Musieliby zgłupieć – ale możliwe.
3) Typowa dla CIA operacja „fałszywej flagi”. Mogła ostrzegać przed prowokacjami Putina, bo sama dostarczyła Ukraińcom „sprzęt obronny” i dokładnie wiedziała kiedy wybuchnie – napisał na twitterze.

Warto podkreślić, że ostrzały i wybuchy w okolicy DRL i ŁRL nie są niczym nowym. Do tej pory informawały o tym wyłącznie ukraińskie i rosyjskie media. Dopiero teraz, w przypadku zaostrzenia narracji i możliwości konfliktu zbrojnego tego typu incydenty nabierają światowego rozgłosu.