2

Epidemia KoronaSTRACHU trwa! Wariant Omikron odporny na szczepionki

Share

Wariant Omikron SARS-CoV2 jest w dużej mierze odporny na istniejące przeciwciała. Dotyczy to zarówno tych powstających po szczepieniach, jak i produkowanych w celach leczniczych – twierdzą dziennikarze magazynu „Nature”.

Badania o których mowa w artykule przeprowadził zespół Davida Ho z Columbia University. Sprawdzili oni skuteczność szczepionek firm Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson oraz AstraZeneka. Próbki pobrano od 54 w pełni zaszczepionych osób. W trakcie obserwacji naukowcy stwierdzili „znaczący spadek efektywności” wszystkich szczepionek. Taka sama sytuacja występowała również u osób, które wytworzyły przeciwciała poprzez przejście choroby.

Z kolei badacze z francuskiego Instytutu Pasteura sprawdzili skuteczność 9 terapeutycznych przeciwciał monoklonalnych. Przeciwciała bamlanivimab, etesevimab, casirivimab, imdevimab i regdanvimab były niekatywne, cilgavimab i andintrevimab działały 20 razy słabiej w porównaniu do działania na wariant Delta, a sotrovimab – 3 razy słabiej.

Artykuł magazynu „Nature” to kolejne doniesienia, które wpisać można do propagandy „korona strachu”, która trwa nieprzerwanie od dwóch lat.

Źródło: Magazyn „Nature”