6

Fakty przeciw kłamstwom! Zaszczepieni częściej chorują na COVID! Pokazujemy statystyki

Share

Kolejny tydzień i kolejne kłamstwa „korona propagandystów” są obalane przez ministerstwo zdrowia. Resort zaprezentował właśnie zestawienie liczby zakażonych wirusem SARS-CoV-2 pod względem zaszczepienia i niezaszczepienia przeciw COVID-19.

W trakcie, gdy w Sejmie trwa przepychanie ustawy segregacyjnej nr 1846, posłowie ulegli „korona propagandzie” powtarzają hasło o chorowaniu wyłącznie osób niezaszczepionych. Do chóru dołączył między innymi Bolesław Piecha z PiS, który na antenie Radia Wnet przekonywał, że „wielokrotnie mniej zaszczepionych ludzi się zakaża”.

Okazuje się jednak, że jak zwykle, politycy zdecydowanie mijają się z prawdą. Wynika to bezpośrednio z danych przedstawianych przed Ministerstwo Zdrowia.

W terminie od 1 stycznia do 10 stycznia 2022 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 było 112 148. Według słów posła Piechy zdecydowana większość z nich powinna być niezaszczepiona. Niestety, dla niego, według statystyk prowadzą osoby zaszczepione. Zakażonych którzy przyjęli preparat przeciw COVID-19 było bowiem 58 181 osób. Osób które się na to nie zdecydowały było 53 967.

Widać zatem doskonale, że nie ma nic, co chroni hasło o „chorowaniu wyłącznie niezaszczepionych”.