0

Fałszywe SMS’y o kwarantannie! Uważaj, to oszustwo!

Share

Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny – to fragment wiadomości, którą otrzymało dziesiątki tysięcy osób w Polsce. Wiadomość zawiera link, który ma prowadzić do szczegółowych informacji. Jego otworzenie jest niebezpieczne!

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron – czytamy w oficjalnym komunikacie, który pojawił się na twitterze.

 

Problem jest nam znany, z tego co wiem to ta opcja jest już zablokowana przez operatorów komórkowych. Jeśli ktoś dostanie takiego SMS-a, niech w niego nie wchodzi, bo to prowadzi do wyłudzenia danych – stwierdził Waldemar Kraska w rozmowie z Polsat News.

Eksperci podkreślają, że otwarcie linku może spowodować instalację na naszych urzędzeniach tzw. trojana. Będzie on w stanie wykraść dane osobowe, a także przechwycić np. dane do systemu bankowego z aplikacji używanej na telefonie.

Źródło: GIS