1

Fatalne 365 dni w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości! Konfederacja miażdży rok polityki rządu Mateusza Morawieckiego

Share

Ten rok zostanie zapamiętany jako jeden z gorszych w historii III Rzeczpospolitej; to fatalnych 365 dni w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości – stwierdzili posłowie Konfederacji podsumowując rok działalności rządu Mateusza Morawieckiego.

Inflacja, segregacja i kapitulacja – w taki sposób przedstawiciele jedynej prawicowej partii w Sejmie określili działania polityków partii rządzącej. Poseł Jakub Kulesza podkreślił między innymi najwyższą od 21 lat inflację. Która nie jest w żaden sposób przypadkowa, a wynika bezpośrednio z działań ministrów.

Ten rok zostanie zapamiętany jako jeden z gorszych w historii III Rzeczpospolitej. Te 365 dni są to fatalne dni w wykonaniu rządu Prawa i Sprawiedliwości – stwierdził.

Równie negatywnym aspektem rządów Mateusza Morawieckiego jest segregacja sanitarna. Zdaniem polityków Konfederacji jest to jeden z elementów, który już na zawsze pozostanie czarnym punktem w historii Polski. Dyrektor biura prasowego Tomasz Grabarczyk przypomniał m.in. lockdowny, które doprowadziły do największej nadmiarowej liczby zgonów od czasu II wojny światowej. Jego zdaniem tak przerażającym liczbom nie jest winna pandemia, ale przede wszystkim zapaść systemu ochrony zdrowia.

Chcemy, żeby rok 2022 przestał być czasem frazesów, a stał się czasem twardej postawy i twardej obrony racji stanu na arenie międzynarodowej – zaapelował Krzysztof Bosak.

Po to jest rząd polski, nie po to, żeby mydlić oczy obywatelom, tylko po to, żeby załatwiać polskie sprawy na arenie międzynarodowej – dodał.