0

Fatalne doniesienia o zdrowiu Franciszka Pieczki. „Proszę Boga o spokojną śmierć”

Share

Ze zdrowiem jestem nie za bardzo. Jestem już w takim wieku, że wszystko po kolei mi dolega – mówił niedawno Franciszek Pieczka. 94-letnia aktor ma coraz poważniejsze problemy ze zdrowiem.

Legenda polskiego kina, niejednokrotnie wypowiadał się, że czuje się opuszczony przez świat. Od 18 lat jest wdowcem. Nie ma też sił aby pracować zawodowo. Do tego dochodzą jeszcze poważne problemy zdrowotne.

Serce czasem zakuje i kondycja już nie taka jak kiedyś. Ogólnie jestem słaby, ale nie chciałbym zadręczać innych opowieściami o moim zdrowiu. Staram się badać i dbać o siebie, bo na tamten świat jeszcze się nie wybieram – podkreślał.

Ostatnie miesiące jeszcze bardziej negatywnie odbiły się na psychice aktora. Teraz nie ukrywa on, że przygotowuje się do śmierci.

Ja się śmierci nie boję. Ja swoje przeżyłem. Już nie mam jakichś aspiracji ani życiowych, ani osobistych, ani zawodowych. Tylko proszę Boga, żeby odejść w miarę spokojnie, bez boleści. No i żeby później spotkać się z małżonką. Tam, na górze. Może już przygotowała dla mnie jakie przyjęcie? To by było fantastyczne! – mówił.

Źródło: Planeta.pl