0

Fatalne informacje dla mężczyzn! Koronawirus infekuje jądra! Eksperci biją na alarm

Share

Eksperci alarmują! Koronawirus atakuje nie tylko płuca! Według najnowszych badań Covid może negatywnie wpływać na męskie narządy płciowe.

 

Koronawirus szaleje na świecie już od ponad roku. Wirus przenoszony drogą oddechową, jednak atakuje nie tylko płuca. Według najnowszych, badań opublikowanych w “Microorganism”, może infekować też jądra.

Jak informuje Polsat News, mężczyźni zakażeni koronawirusem zgłaszali już ból jąder podczas choroby. Oprócz tego zdiagnozowano u nich spadek poziomu testosteronu.

Kierownik badania prowadzonego w laboratorium dr Shannan Rossi z University of Texas Medical Branch Dr Rafael Kroon Campos, apeluje o badania, jak koronawirus wpływa na „klejnoty” oraz zdrowie reprodukcyjne.

Te odkrycia są pierwszym krokiem w zrozumieniu, w jaki sposób COVID-19 wpływa na męskie narządy płciowe i potencjalnie na zdrowie reprodukcyjne mężczyzn. Mamy znacznie więcej do zrobienia, zanim uzyskamy pełny obraz. Idąc dalej, zbadamy sposoby osłabienia tego wpływu, w tym stosowanie leków przeciwwirusowych, terapii przeciwciałami i szczepionek – powiedział.