1

Fatalne wieści z Pekinu! Natalia Maliszewska z pozytywnym wynikiem na koronawirusa

Share

Sprawdza się czarny scenariusz zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Natalia Maliszewska otrzymała pozytywny wynik na obecność koronawirusa. To oznacza, że występ łyżwiarki szybkiej jest mocno zagrożony.

Czwórka sportowców Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej #Pekin2022, którzy przebywają w izolacji, otrzymała w czwartek pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa w organizmie. Dotyczy to też Natalii Maliszewskiej i Magdaleny Czyszczoń – poinformował PKOl na twitterze.

Dzień wcześniej zawodniczka miała negatywny wynik testu, dziś jednak kolejne badanie wykazało obecność SARS-CoV-2 w organizmie Polki.

Pierwsza runda zmagań łyżwiarzy szybkich w tym wyścig na 500 metrów kobiet odbędzie się w sobotę 5 lutego. Oznacza to, że Maliszewska nie wystartuje w swojej koronnej dyscyplinie.

Niestety… Natalia Maliszewska i Magdalena Czyszczoń znowu pozytywne.. ich przypadki zostały zgłoszone (znowu) do Medycznego Panelu Eksperckiego, z prośbą/żądaniem o warunkowe zwolnienie… miejmy nadzieje, że Panel rozpatrzy to na korzyść zawodniczek jeszcze dzisiaj.. – skomentował sytuację Konrad Niedzwiedzki.