0

FATALNE wieści! Zapłacimy krocie za gaz i prąd! Ekspert nie zostawia złudzeń

Share

Trudno się spodziewać, że sytuacja w przyszłym roku gwałtownie się zmieni na lepsze i wrócimy do ceny energii sprzed półtora roku – twierdzi Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Rafał Gawin.

W rozmowie z radiem TOK FM ekspert nie ukrywał, że nie ma żadnych pozytywnych informacji dotyczących cen gazu i prądu.

Wydaje mi się, że ceny raczej się utrzymają i raczej powinniśmy się na to nastawić. Należy się raczej spodziewać, że taka sytuacja potrwa nie tylko przez najbliższe miesiące – stwierdza.

Trudno się spodziewać, że sytuacja w przyszłym roku gwałtownie się zmieni na lepsze i wrócimy do ceny energii sprzed półtora roku. Prawdopodobnie nie. Myślę, że będziemy się mierzyli raczej z wysokimi cenami energii elektrycznej i gazu – dodał.

Przypomnijmy, od początku tego roku Polacy mierzą się z ogromnymi podwyżkami cen gazu i prądu. To efekt nowych taryf, zatwierdzonych w grudniu 2021 roku przez URE. Jak tłumaczył pod koniec ubiegłego roku urząd przy ogłaszaniu nowej taryfy dla spółki PGNiG Obrót Detaliczny, choć średnio rachunki pójdą w górę o 54 proc., to wszystko zależy od tego, do czego używamy gazu w naszych domach.

Źródło: TOK FM