0

Filar defensywy kontuzjowany?! Nie zagra ze Szwecją?

Share

To może być koszmarna informacja dla trenera Paulo Sousy przed spotkaniem ze Szwecją. W trakcie spotkania z Hiszpanią, Janowi Bednarkowi, najprawdopodobniej, odnowił się uraz mięśnia pośladkowego. Czy filar defensywy reprezentacji Polski zagra w środowym spotkaniu?

Przypomnijmy, podstawowy zawodnik biało-czerwonych opuścił boisko w 85 minucie sobotniego meczu. Już wcześniej na jego twarzy widoczny był grymas bólu i najprawdopodobniej właśnie z tego powodu opuścił plac gry, a w jego miejsce pojawił się Paweł Dawidowicz.

Uraz mięśnia pośladkowego prawdopodobnie odnowił się w trakcie wybijania piłki z pola karnego. Co warto podkreślić o kontuzji Polaka mówiło się już przed spotkaniem z Islandią. Jeszcze przed meczem ze Słowacją nie było pewne, czy Bednarek pojawi się na boisku.

Czy obrońca będzie w stanie grać w decydującym spotkaniu ze Szwedami? Jak dotąd nie ma żadnych informacji z obozu kadry. Najprawdopodobniej pierwsze doniesienia usłyszymy na konferencji prasowej, gdy kadra powróci do Sopotu.

Pocieszający może być fakt, iż do tej pory Jan Bednarek występował bez podawania leków przeciwbólowych i blokerów. Oznacza to, że uraz nie był bardzo groźny i nie stwarzał poważnych problemów w grze. Informację o tym potwierdził rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski.