Finał Mistrzostw Świata U19: Polska – Bułgaria

Share

Przed nami najważniejszy mecz czempionatu. Tak jak do poprzednich podejdziemy maksymalnie skoncentrowani. Zespół bułgarski ma dużą siłę ofensywną. Znamy rywala z ostatnich mistrzostw Europy, z którym wygraliśmy walcząc o brąz – mówił Michał Bąkiewicz, trener reprezentacji Polski U19.

Już dziś o godzinie 16:30 zespół biało-czerwonych rozegra najważniejszy mecz turnieju. Pokonanie reprezentacji Bułgarii oznaczać będzie zdobycie Mistrzostwa Świata w kategorii do lat 19.

Jestem dumny ze swego zespołu, że był opanowany w sytuacjach bardzo trudnych. Zawodnicy zachowali zimne głowy i trzymali nerwy na wodzy. Trzeba też pamiętać, że w ćwierćfinale z Włochami Bułgarzy bronili piłki meczowe, a w półfinale z Rosją wyszli obronną ręką w tie breaku. Nic tylko zapowiada się ciekawy finał – zapowiada trener Bąkiewicz.

Polacy przez turniej idą jak burza. Do meczu półfinałowego nie stracili nawet seta. W spotkaniu 1/2 wygrali z gospodarzem, Iranem, 3:1.

Bułgaria w grupie zajęła drugie miejsce. Zadecydowała o tym porażka 1:3 z Rosją. W pozostałych spotkaniach ekipa Martina Stojewa wygrała po 3:0 z Tajlandią, Belgią i Kamerunem. Fazę pucharową Bułgarzy rozpoczęli od triumfu 3:0 nad Egiptem, a awans do półfinału zapewniło zwycięstwo nad Włochami 3:2.