0

Gen. Koziej: Jeśli Rosja ZWYCIĘŻY, to następna będzie POLSKA!

Share

Gdyby Rosja zwyciężyła, to nasza sytuacja byłaby dramatyczna. Putin skłonny byłby iść za ciosem – twierdzi generał Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

W rozmowie z Radio Zet ekspert wskazał, iż jego zdaniem celem Władimira Putina po ewentualnym zwycięstwie nad Ukrainą nie byłaby Mołdawia czy Estonia, ale połączenie lądowe z Kaliningradem.

Jeśli Putin by zwyciężył w Ukrainie, to następnym jego celem strategicznym byłoby zdobycie lądowego połączenia z Kaliningradem. W tej chwili, zwłaszcza kiedy Szwecja i Finlandia wstępują do NATO, Kaliningrad staje się dla Rosji szczególnie ważną bazą strategiczną, a jednocześnie jest odizolowany – podkreślił.

Jednocześnie były szef BBN uspokoił, że obecnie nie grozi Polsce inwazja ze strony Federacji Rosyjskiej.

Najbardziej prawdopodobny jest scenariusz zamrożenia konfliktu w Ukrainie. Dojście do takiego momentu, kiedy obie strony będą bardzo wyczerpane i będą potrzebowały oddechu – wskazał.

Generał Koziej podkreślił także, że nie należy zapominać o scenariuszu, w którym Ukraina przegra wojnę z Rosją.

Ukraina może tę wojnę przegrać. Tylko że tu jest problem, jak opisać przegraną? Bo na razie obydwie strony przegrywają. Ponoszą ogromne straty. Ukraina jest jednak w o tyle korzystniejszym położeniu, że może liczyć na szerokie wsparcie zachodu – stwierdził.

 

Źródło: Radio ZET