4

Gen. Piotrowski potwierdza DEZERCJĘ! Dowódcy ZDRAJCY wyrzuceni ze służby. „Toczy podwójną grę”

Share

Mamy do czynienia z dezercją ze strony obywatela polskiego, który do niedawna był żołnierzem polskich Sił Zbrojnych – powiedział generał broni Tomasz Piotrowski, dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych. Jednocześnie poinformowano o odwołaniu przełożonych dezertera.

Przypomnijmy, mowa o 25-letnim Emilu Czeczko, żołnierzu Wojska Polskiego, który porzucił służbę na granicy i uciekł na Białoruś. Zdrajca natychmiast poprosił o azyl polityczny oraz udzielił wywiadu telewizyjnego, w którym negatywnie odnosił się do sytuacji na granicy.

Przy tym narastającym wysiłku okazało się, ze jest człowiek, który w swojej nikczemności toczy podwójna grę. Otóż młody człowiek który od 2018 roku był żołnierzem Sił Zbrojnych, miał trudną sytuację rodzinną – mówił gen. broni.

I o nas nie zaskakiwało, bo bardzo sprytnie tą swoją sytuacją rodzinną grał, pokazując, że chce służyć ojczyźnie, pokazując, że chce sobie w jakiś sposób przy pomocy innych poradzić z tą sytuacją. I przełożeni wykazywali naprawdę duże zrozumienie. Pomimo tych naprawdę bardzo złożonych sytuacji – dodał.

Dezercja żołnierza już teraz ma swoje dalsze konsekwencje. Jak poinformowano, minister Mariusz Błaszczak, po przyjęciu meldunku od gen. dyw. Krzysztofa Radomskiego dowódcy 16. Dywizji Pomorskiej Zmechanizowanej, podjął decyzję o odwołaniu ze stanowisk przełożonych żołnierza.

Odwołani zostali dowódca baterii, dowódca plutonu i dowódca 2. dywizjonu w Węgorzewie – czytamy w oficjalnym komunikacie na twitterze MON.

Źródło: Polsat News