0

Gen. Polko OSTRZEGA! „Jesteśmy naprawdę na krawędzi wojny”

Share

Były dowódca sił specjalnych „GROM” gen. Roman Polko na antenie TVP Info alarmuje, że zagrożenie konfliktem zbrojnym stało się w ostatnim czasie jak najbardziej realne. Wojskowy uważa, że tylko amerykański prezydent Joe Biden może powstrzymać Władimira Putina.

Gen. Polko tak skomentował rozmowę Bidena z Putinem w TVP Info.

Miejmy nadzieję, że tym razem prezydent Biden okaże się twardy, bo po 2008 roku właściwie cały czas inicjatywa należy do Putina. To on dyktuje warunki, dokonuje kolejnych aneksji – od ataku na Gruzję, przez Krym, poprzez Cieśninę Kerczeńską i w tej chwili kieruje chociażby tym atakiem migrantów na Unię Europejską – mówił.

 

Najwyższa pora, żeby wreszcie przejąć inicjatywę, bo ona prowadzi do zwycięstwa. Żeby nie skończyło się znów na słowach, bo to tak naprawdę rozzuchwaliło Putina i pozwoliło mu rzeczywiście przesuwać tę czerwoną linię coraz dalej, ale teraz już nie ma gdzie tej linii przesunąć – ostrzega wojskowy.

Jesteśmy naprawdę na krawędzi wojny

Jesteśmy naprawdę na krawędzi wojny i Ukraina zasługuje na to, żeby rzeczywiście otworzyć dla niej program wstąpienia do Sojuszu i zagwarantować jej w końcu bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania były tym gwarantem bezpieczeństwa, kiedy dokonywano aneksji na Krym – alarmuje gen. Polko.

Jesteśmy to w tej chwili winni Ukrainie i jeżeli teraz skutecznie postawimy tamę Putinowi, będzie to służyło bezpieczeństwu całego sojuszu NATO, który będzie pilnował własnego terytorium przed agresywnym Putinem i jego nieobliczalnym podwładnym, Łukaszenką – dodał

Źródło: TVP Info