0

Gen. Skrzypczak wprost: Odbijanie Doniecka i Ługańska jest POZBAWIONE SENSU!

Share

Należałoby więc skupić się na dwóch kierunkach: chersońsko-krymskim i zaporosko-mariupolskim – mówi gen. Waldemar Skrzypczak, komentując aktualną sytuację na wojnie rosyjsko-ukraińskiej.

Były dowódca wojsk lądowych Sił Zbrojnych RP nie ukrywa, iż jego zdaniem, próba odbijania obwodu Donieckiego i Ługańskiego jest obecnie całkowicie bezsensowna.

Obecnie z całą pewnością bezzasadne jest odbijanie obwodów donieckiego i ługańskiego – twierdzi.

Po pierwsze, tam są separatyści i rosyjskie wojska, a po drugie teren tam jest zniszczony. Angażowanie się w tych rejonach jest więc w moim przekonaniu w tym momencie całkowicie pozbawione sensu – dodaje.

Według wojskowego należy skupić się na zupełnie innym kierunku, na którym ewentualne powodzenie mogłoby całkowicie rozbić plan „operacji specjalnej”.

Gdyby udało się przeciąć korytarz lądowy łączący Krym z Rosją, to upadłby zamysł „operacji specjalnej” Rosji. Dlatego też ja zrezygnowałbym z angażowania zbyt dużych środków w Donbasie, ponieważ kierunek południowy jest dużo bardziej korzystny i możliwy. Należałoby więc skupić się na dwóch kierunkach: chersońsko-krymskim i zaporosko-mariupolskim – przekonuje gen. Skrzypczak.

 

Źródło: Fronda.pl