0

Gen. Skrzypczak WZYWA do wojny! „Dość pobłażania Putinowi!”

Share

To jest prowokacja. NATO powinno stanowczo zareagować i ogłosić, że w przypadku kolejnych naruszeń zadziała obrona przeciwlotnicza – grzmi generał Waldemar Skrzypczak, komentując naruszenie przez rosyjski helikopter estońskiej przestrzeni powietrznej.

Przypomnijmy, iż władze Estonii poinformowały, iż rosyjski helikopter straży granicznej naruszył w weekend przestrzeń powietrzną kraju. Miał być to śmigłowiec MI-8, który wleciał w estońską przestrzeń na blisko dwie minuty i nie utrzymywał łączności radiowej z estońskimi służbami żeglugi powietrznej.

To jest prowokacja. NATO powinno stanowczo zareagować i ogłosić, że w przypadku kolejnych naruszeń zadziała obrona przeciwlotnicza. Dość wodzenia za nos. Rosjanie to zawsze robili – komentuje gen. Skrzypczak.

Dziennikarze dopytali, czy zdaniem wojskowego, samolot lub śmigłowiec powinien zostać zestrzelony przez NATO. Według generała, taka decyzja powinna nastąpić.

Tak uważam. Dość pobłażania Putinowi. Narusza przestrzeń powietrzną Litwy, Łotwy, Finlandii, Szwecji. Na szczycie NATO w Madrycie powinny być podjęte decyzje, że będą użyte odpowiednie środki, żeby zapobiegać tego typu naruszeniom – stwierdził.

Źródło: Onet.pl