2

Generał nie ma wątpliwości. Kijów zostanie ZRÓWNANY Z ZIEMIĄ! Putin już się nie cofnie

Share

Na oczach świata zaczyna się mord, którego skali nie da się opisać. Na oczach świata zaczyna się zbrodnia, której nie zapomnimy nigdy. Rosjanie są zdesperowani, by zdobyć Kijów – twierdzi gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.

Zdaniem eksperta wojna na Ukrainie wchodzi w zupełnie nową fazę. Prezydent Rosji jest zdeterminowany i zrobi wszystko, żeby zdobyć stolicę Ukrainy.

Za wszelką cenę, wszystkimi dostępnymi środkami. Wiedzą, że są to w stanie zrobić tylko, gdy zrównają miasto z ziemią, gdy zabiją jego ostatnich obrońców – stwierdza.

Według gen. Skrzypczaka powodem dla którego rosyjskie wojska staną się wyjątkowo brutalne będzie fakt ciągłych przegranych w pojedynczych bitwach.

Terror na Ukrainie zaczął się pierwszego dnia wojny i z każdą godziną będzie się, niestety, powiększał. Im gorzej radzą sobie żołnierze, tym bardziej dowódcy wojsk rosyjskich skłaniają się ku opcji brutalnego zdobycia miasta – przekonywał.

Jako żołnierz nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy otrzymuję i wykonuję rozkaz bezsensownego zabijania mieszkańców miasta. Ludzi bezbronnych, bez broni. Ostrzał z odległości pewnie pozwala rosyjskiej armii czyścić swoje sumienie. Nie widzą ofiar, a tych z każdym dniem, z każdym pociskiem jest coraz więcej. Nie mam wątpliwości, że do ostatnich minut wolnego i ukraińskiego Kijowa będzie w nim prezydent Wołodymyr Zełenski i ludzie, którzy mu wierzą – dodał.