1

Getta dla niezaszczepionych? Doradca Morawieckiego chce segregacji, godziny policyjnej i zakazu podróżowania…

Share

To wypowiedź, która powinna zakończyć karierę prof. Miłosza Parczewskiego. Członek Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim wyszedł z propozycją twardej segregacji niezaszczepionych Polaków. Wzywa do wprowadzenia godziny policyjnej i zakazu podróżowania po kraju.

Godzinę policyjną, a nawet wprowadzenie zakazu przemieszczania się między województwami dla osób, które nie chcą się szczepić – proponuje w rozmowie z Radiem ZET prof. Miłosz Parczewski, główny lekarz ds. Covid-19 w zachodniopomorskiem i jeden z doradców premiera ds. pandemii – czytamy na twitterowym profilu Radia Zet.

Słowa prof. Parczewskiego absolutnie nie zostały przekręcone przez dziennikarzy. „Ekspert” doradzający premierowi Morawieckiemu w kolejnych zdaniach potwierdzał swoje ostre teorie. Jak można się domyślać, docelowo doprowadziłyby one do zamknięcia niezaszczepionych obywateli w obozach.

Nie można dać takim ludziom szansy na zakażanie innych. Nie można nikogo siłą, ani przepisami zmusić do szczepienia się przeciwko Covid-19, ale można sprawić, żeby taka osoba sama zdecydowała, że się zaszczepi – stwierdził.

Trzeba przyznać, że wypowiedź prof. Miłosza Parczewskiego trafia na listę najgłupszych eksperckich tez, które pojawiły się w ostatnim czasie odnośnie koronasytuacji w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=VQnDrMI6SsQ