0

GIF wycofuje kolejny lek! Może zaszkodzić twojemu zdrowiu

Share

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje ze sprzedaży kolejny lek. “Może stanowić zagrożenia dla zdrowia pacjenta”.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał kolejne ostrzeżenie. Tym razem wycofuje z obrotu na terenie całego kraju jedną z partii leku Angusta (Misoprostolum). Ten produkt leczniczy wspomaga wywołać poród. Jak wykazały badania, jedna z partii jest zanieczyszczona, co może zaszkodzić pacjentowi.

W ramach działań zapobiegawczych Norgine B.V. zaproponowało wycofanie z obrotu serii B26789, przeznaczonej na rynek polski, wytworzonej z serii produktu luzem B26156. Mając na uwadze fakt, iż w chwili obecnej nieznana jest przyczyna wystąpienia wyniku poza specyfikacją dla nieznanego zanieczyszczenia oraz wpływ niezgodności na jakość produktu leczniczego oraz bezpieczeństwo jego stosowania, nie można wykluczyć, iż dalsze pozostawienie przedmiotowego produktu w obrocie może stanowić zagrożenia dla zdrowia pacjenta. – czytamy w komunikacie GIS.

Szczegóły wycofanego leku: Angusta tabletki 25 mcg, 8 tabletek; numer serii: B26789; termin ważności: 30.09.2023 r.; podmiot odpowiedzialny: Norgine B.V. z siedzibą w Holandii.